≡ MENU

Stavíme s Vámi mosty,
které Vás do cíle dovedou dříve.

1. ČSOB ČESKO-ASIJSKÉ OBCHODNÍ FÓRUM

Dne 5.3. 2007 proběhlo v hotelu Best Western Kampa patřícího do sítě Euroagentur 1. ČSOB Česko- asijské obchodní fórum. Akce se zúčastnilo 122 představitelů českých firem a 37 zahraničních účastníků z různých asijských zemí, z čehož 27 účastníků zastupovalo soukromý sektor, ostatní velvyslanectví asijských států v České republice, popř. státní agentury na podporu podnikání či exportu těchto zemí.

Na 1. ČSOB Česko-asijském obchodním fóru byla slavnostně podepsána smlouva o zahraniční investici společnosti 1. Primossa Corporation ve výši 45 milionů Kč do Mongolska v oblasti těžby zlata. Své programy zaměřené na mezinárodní obchodní spolupráci mezi Českou republikou a Asií představily tyto organizace: Hospodářská komora ČR, CzechTrade, CzechInvest, Komora pro hospodářské styky se SNS a ČSOB. Specifika a přednosti svých zemí představili zástupci ambasád těchto států, popř. jejich partnerských organizací: Arménie, Filipíny, Indie, Indonésie, Irák, Malajsie, Mongolsko, Pákistán, Singapur, Vietnam.

Součástí programu byla rovněž panelová diskuse, které se aktivně zúčastnili tito odborníci s konkrétními praktickými zkušenostmi z obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Asií: Martin Tlapa - náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, Pavel Moravec - generální ředitel 1. Primossa Corporation, Michal Bakajsa - ředitel exportního a strukturovaného financování obchodu ČSOB, Josef Hušek - generální ředitel Inekon Group, Marine Tunyan - business developer Infosys, Masao Nagase - administrativní ředitel Toyoda Gosei. Diskusi moderovala Eva Rybková, ředitelka pořadatelské společnosti Image Conference & Consulting, www.BuildingBridges.cz.

1. ČSOB Česko-asijské obchodní fórum podrobně monitorovala Česká televize, která reportáže z akce odvysílala v rámci ekonomického zpravodajství celkem 4x. 1. ČSOB Česko-asijskému obchodnímu fóru navíc věnovala dva studiové vstupy v pořadu Dobré ráno /s hosty Jaromírem Drábkem (HK ČR), Evou Rybkovou (pořadatelkou) a Michalem Bakajsou (ČSOB)/, studiový vstup ekonomického zpravodajství na ČT 24 odpoledne dne 5.3. 2007 /s hosty Martinem Tlapou (náměstkem ministra průmyslu a obchodu ČR) a Michalem Bakajsou (ČSOB)/, studiový vstup v pořadu Události, komentáře dne 5.3.2007 a celé vydání diskusního pořadu Před polednem dne 6.3.2007 /s hosty Jaromírem Drábkem (HK ČR), Josefem Huškem (Inekon) a Martinem Tlapou (náměstkem ministra průmyslu a obchodu ČR)/.

Zájemci o audiovizuální záznam z průběhu celé akce prosím kontaktujte info@buildingbridges.cz.